Müzikte Haber

Sagopa Kajmer’in Yeni Çalışması Saldırground Yayınlandı

Sagopa Kajmer, yeni şarkısı olan Saldırground‘u yayınladı. Türk rap tarihinde Sagopa Kajmer gerçekten çok önemli bir yerde bulunmaktadır. Önceki yaptığı şarkılardan biraz daha farklı olan bir sound ortaya çıkmış gözüküyor. Aslında Sago’nun orijinal sound’u bu diyebiliriz. Çünkü yeni yeni bir tarz değişikliğine gitmiştir. Dünyada ve ülkemizde bir Trap furyası olduğu için Sagopa Kajmer’de tarzında “güncellemeye” gitmiştir. Bu değişiklik bence Sagopa Kajmer’i kötü etkilememiştir. Elbette sevmeyenlerde olacaktır. Tabi İstisnalar Kaide‘yi bozmaz 🙂

Saldırground, 2 günde 857.897 görüntülenme almıştır. Ayrıca Trendler de takılmaktadır. Belli ki insanlar çok sevmiş. Youtube yorumlarında genel olarak şu kavramları görmekteyim “Gerçek Sagocular”. Buradan da anlaşıldığı üzere Sagopa Kajmer’in sevenleri böyle bir şarkıyı uzun zamandır beklemiş gözüküyor.

Ayrıca şarkının açıklama kısmında Sagopa Kajmer şöyle bir yazı yazmıştır:

Uzun zaman önce sizlere sözünü ettiğim organik hip-hop çalışmam nihayet sizlerle. Tamamını plaklardan samplelar alarak MPC de prodükte ettiğim, mix, mastering, aranjesini yaptığım ”Saldırground” umarım hip-hop rap tutkunlarını mutlu eder. Bu çalışmamı diğerlerinden ayıran en önemli özellikler içindeki nakaratların tamamının scratch’lerden ibaret olması ve melodik vokalin hemen hemen hiç olmaması. Bir de argo içermesi. Lirikal olarak kara mizah, hiciv içerdiğinden yer yer gülebilirsiniz de, bu yönüyle eğlenceli de oldu diyebilirim. İçerik saldırgan olsa da saldırground herhangi bir diss içermemektedir. Melankolik Sago stiline alışanlar için fazlasıyla ters yön olan bu çalışmam Trap sevenlere de biraz garip gelebilir, bunların hepsini anlarım. Saldırground için ”Sadece RAP severler içindir” dememin sebebi de budur. Ben rapçiyim diyenliktir. Boom Bap’i ve gerçek katıksız hip-hop’u rap’i sevenlere sevgilerimle.

Sagopa Kajmer

Evet gördüğünüz üzere Sagopa Kajmer’de çok net bir şekilde açıklamış. Hatta güzel bir tabir kullanmış “Organik Hip-Hop”.

Bugün sizlere Sagopa Kajmer’in yeni şarkısı Saldırground hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Müzikte Haber kategorimiz yeni olup bu yazımız da ilk içeriğimizdir. Umarız ki aydınlatıcı bir yazı olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Alert: Üzgünüz Engellemek Zorunda Kaldık !!