Uncategorized

Antidepresan Notaları (Melodika, Keman, Flüt)

Antidepresan notaları yazımız da bu harika şarkıyı öğreniyor olacaksınız. Son günlerin en popüler şarkılarından olan Antidepresan gerçekten kalite kokan bir şarkı olmuş. Mabel Matiz tarafından yapılan çoğu şarkının da kaliteli olduğunu söylemek mümkün. Antidepresan şarkısının sözleri Mert Demir ve Mabel Matize aittir. Müziği ise sadece Mert Demir’e aittir. Youtube’da 50 Milyon görüntülenmeyi aşan Antidepresan, dinleyenlerini çok etkiyor. Gerek makamsal yapısı gerek ise R&B müzikal yapısı güzel bir sentezin ürünü diyebiliriz. 

Peki Antidepresan melodika notalarının icrası basit mi? Evet gayet basittir arkadaşlar. Sizler için sadece nakarat kısmının notalarını hazırladık. Çünkü şarkının bizce en can alıcı kısmı burasıdır. 

Şarkı patladıktan sonra bir çok canlı müzik mekanlarında da icra edilmeye başlamıştır. Türk Pop müziği repertuarına gerçekten emin adımlarla giren Antidepresan dinleyiciler de Antidepresan etkisi bırakmıyor değil! 

Bizler bu şarkının notalarını hazırlarken çok keyif aldık. Melodika, Flüt ve Keman gibi enstrümanlar ile de harika bir şekilde icra ediliyor. Umuyoruz ki sizler de keyif alırsınız.

Eser Hakkında Notlar:

  • Şarkının klasik akor yapısına göre tonu Si Minördür. Ancak makamsal özellik hissettirdiği için Fa# Kürdi demekte mümkün. 
  • Antidepresan 4/4lük bir ölçü birimi ile yazılmıştır.

Antidepresan Notaları

Si – Si – Si – Ree [ Gitme Burdan ]

Re – Mi – Re – Do# – Si – La – Sol [ Sen Olmadan Ben Asla ]

La – La – La – Doo# [ Yaşayamam ]

Do# – Do# – Re – Do# – Si – La – Sol – Fa# [ Kesmiyor Ne ile İlaç Ne An… ]

Si – Si – Sİ – Ree [ Ti depresan ]

Re – Mi – Re – Do# – Si – La – Sol [ Çözemedim Valla Çok ] 

La – La – La – Doo# [ Enteresan ]

Si – La – Si – La – Si – La – Si – Do# [ Kafayı Yiyorum ]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Alert: Üzgünüz Engellemek Zorunda Kaldık !!