Özel İçerikler

Melodika İle Çalınan Şarkılar

İçerikte Neler Var?

İlgili Makaleler

Merhaba sevgili muziknotalari.com okuyucuları. Bugün sizlere Melodika ile çalınabilecek en güzel 5 şarkıyı listeleyeceğiz. Seçeceğiz 5 şarkının özellikleri, basit olması, melodik olması, ve popüler olmasıdır. Genel olarak okuyucularımızın ve ülke genelinin isteklerine göre derlediğimiz bir liste olacaktır. Notaların Do Re Mi şeklinde yazılması sayesinde şarkılarımızı nota bilmeden çalabileceksiniz.

Melodika İle Çalınan Şarkılar, gerçekten basit denilebilecek seviyedir. Çünkü genel olarak Melodika, müziğe yeni başlayanların kullandığı bir enstrümandır. Bu yüzden Melodika Notalarını çalmak sizler için daha rahat olacaktır.

Ayrıca dilerseniz Keman İle Çalınan Şarkılar içeriğimize giderek Kemanda Basit Notaları çalabilirsiniz. Kemanda sizler için daha çok evrensel şarkıları seçtik. Ayrıca Klasik Müzik Notalarını da bulabilirsiniz. Sizler için En Güncel Notaları bulmak için çabalıyoruz. Umarız ki içeriklerimizden memnunsunuzdur. Hadi bakalım yavaştan başlayalım 🙂

1 – Yine Bir Gülnihal

Yine Bir Gülnihal şarkısı gerek melodik yapısı ile gerek ise ritimsel yapısı çok basittir. Hemen öğrenip ailenize ya da arkadaşlarınıza çalabilirsiniz.

Ayrıca engin Türk Müziği repertuarından bir şarkı olduğu için sizin için güzel bir artı olacaktır. Repertuarınızda bu şarkının olması gerçekten sizi motive edecektir. Dilerseniz Buraya tıklayarak şarkının notalarına gidebilirsiniz. İyi çalışmalar.

Değerlendirme: 5 / 5.

Şarkının Basitlik Oranı

Defe Efendi

2 – Love Me Tender

Love Me Tender şarkısı genel olarak gerçekten çok çabuk öğrenebileceğiniz bir şarkıdır. Ancak bu basitliğinin altında harika bir müzik şöleni yatıyor. Elvis Presley’in harika vokali ile şarkıya basit demek biraz abes kaçmıyor değil. Aslında her zaman tartışılan bir şeydir bu. Sanatta basitlik gerçekten büyük önem taşıyor. Her zaman karmaşık, zor ve şehvetli şeyler güzel olacak diye bir kural yoktur. Önemli olan az işle çok şey verebilmektir. Bu yüzden sizlere Love Me Tender şarkısını kesinlikle öneriyoruz. Dilerseniz Buraya tıklaya şarkının notalarına gidebilirsiniz. Şimdiden başarılar.

Değerlendirme: 5 / 5.

Şarkının Basitlik Oranı

Elvis Presley

3 – Yıldızların Altında

Yıldızların Altında şarkımız birazcık icrası zor olabilecek şarkılardandır. Ancak gözünüzü korkutmasın. Şarkının bir çok yerinde kendini tekrardan eden yerler var. Yani bir bölümü çaldığınızda diğer bölümde aynı olabiliyor. Notaları aynı olmasa bile ritimsel yapısı aynı oluyor. Bu da işleri kolaylaştıran bir basitlik. Eserimizin çok keyifli oluşu zaten tartışılmaz. Melodika ile icrası da harika olacaktır zaten. Dilerseniz Buraya tıklayarak Do Re Mi şeklinde notalarına ulaşabilirsiniz. Şimdiden başarılar.

Değerlendirme: 3 / 5.

Şarkının Basitlik Oranı

Zeki Müren

4 – Samanyolu [ Bir Şarkısın Sen ]

Samanyolu şarkısı piyano, org, ya da melodika gibi enstrümanlar da ilk çalınabilecek şarkılardan birisidir. Bunun sebebi melodik yapısının gayet basit olmasıdır. Basitlik kavramını ikinci şarkımızda açıklamıştık 🙂 Bu yüzden sizler için çok ideal bir şarkı olacaktır. Şarkının notalarına gitmek için Buraya tıklayıp Do Re Mi şeklinde notalarına ulaşabilirsiniz.

Değerlendirme: 4 / 5.

Şarkının Basitlik Oranı

Samanyolu Galaksisi

5 – Bana Bir Masal Anlat Baba

Bana Bir Masal Anlat Baba şarkısını çalmak sizin için gayet yerinde bir karar olacaktır. Bu şarkıyı aileniz ile paylaşırsanız onlarda çok sevecektir. Çünkü hepimizin çocukluğundan kalma bir şarkıdır. Şarkının icrası ise çok zor değil. Ancak çokta basit değil. Yani birazcık çaba gerektiren bir şarkıdır. Ama boşa bir çaba olmayacaktır. Bu şarkıyı çalarken aldığınız keyfi çoğu şarkıda alamayabilirsiniz. Dilerseniz Buradan şarkının Do Re Mi şeklinde notalarına gidebilirsiniz. Başarılar diliyoruz.

Değerlendirme: 4 / 5.

Şarkının Basitlik Oranı

Süper Baba, Dizi Oyuncuları

Evet sevgili okuyucularımız. Sizlere bugün 5 adet melodika ile keyif alarak çalınabilecek şarkının listesini yaptık. Şarkıları zor veya basit oluşuna göre seçtik. Bu yüzden her şarkının altına zorluk ve basitlik derecelerini yıldızlar ile gösterdik. Umarız içeriğimizden keyif alırsınız. Bizler yazarken çok keyif aldık. Bu listeye eklemek ya da kaldırmak istediğiniz bir şarkı olursa yorumlarda belirtirseniz seviniriz. Şimdiden herkese başarılar 🙂

Keman İle Çalınan Şarkılar içeriğimize girmeyi mutlaka unutmayınız 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Alert: Üzgünüz Engellemek Zorunda Kaldık !!