Özel İçerikler

Keman İle Çalınan Şarkılar

İçerikte Neler Var?

İlgili Makaleler

Keman ile çalınan şarkılar hangileri? Sizlere bugün Kolay Keman Şarkılarını zorluk oranlarına göre bazı şarkıları listeledik. Bu içeriğimiz de herhangi bir Türk eser bulunmayacak. Daha çok dünya standartlarında ki eserleri sizler için seçtik. Seçtiğimiz eserlerin hepsi ikonik ve harika temaları bulunan eserlerin bir kısmıdır. Bu yüzden çok popüler aynı zamanda zor olan eserlerin bir kısmını icra edebileceksiniz 🙂

Keman İle Çalınan Şarkılar

Kemanı iyi kullanan, keman çalmaya yeni başlayan ve hatta keman ile çalınan şarkıları merak eden pek çok kişi şarkı notaları şeklinde arayış içerisinde olabilmektedir. Keman ile en iyi klasik eserlerinin bazılarını çalmak için usta olmanıza gerek yok. En sevdiğim eserlerin tema yanı en önemli yapı taşlarının bazılarını seçtiğim müziklerden kopyaladım, böylece keman öğrencileri için icra etmek çok kolay. Bu eserler ile birlikte icra etmenin tadını çıkarın!

Daha önceden de Melodika İle Çalınan Şarkılar içeriğimizden iyi bileceğiniz üzere yine harika bir içerik sizlerleyiz. Gelin çalınabilecek bir kaç şarkıyı yakından inceleyelim.

1 – The Planets: Easy Jupiter

Bu güzel eser, 1914 ve 1917 yılları arasında yazılmış olan 7 bölümlük bir orkestra süitidir. Eser, Gustav Holst tarafından bestelenmiştir. Eserin ismi ise Güneş sistemimizden gelmektedir. 7 tane bölümün ismi ise sırası ile Mars, Venüs, Merkür, Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Neptün’dür. Bizim seçtiğimiz kısım ise Venüs kısmın bir bölümüdür. Kolay Keman şarkıları içeriğimizin en başında gelen Gezegenler eserini icra etmek aslında zordur. Ancak küçük bir temayı kesersek gayet basit olacaktır.

Bu eseri icra ettiğiniz de size katacak en büyük katkı, uzun yay çekme ve yay kontrolüdür. Bunlara dikkat ederseniz yayınızı bu eserde geliştirebilirsiniz.

Şarkının Basitlik Oranı

Değerlendirme: 5 / 5.
The Planets: Easy Jupiter Notaları

2 – Also Sprach Zarathustra, Op. 30

Eğer daha farklı bir eser çalmak istiyorsanız bu harika tema tam sizin için. Bir Uzay filmini andıran bir temaya sahip. Richard Strauss tarafından 1896 yılında bestelenmiş olan bu eser, Friedrich Nietzsche‘nin de aynı isimli bestelemiş olduğu felsefi tezinden esinlenmiştir.

Eserin ilk başındaki temayı sizler için ayırdık. Toplam 1.47’ye kadar süren bir eserdir. Orijinalini dinleyerek icra etmeniz sizin için çok iyi olacaktır. Kolay notalardan bir tanesi de şu şekildedir.

Also Sprach Zarathustra, Op. 30 Notaları

Şarkının Basitlik Oranı

Değerlendirme: 3 / 5.

3 – Vivaldi Spring from the Four Seasons

Bu eserimiz ise dünyanın en ünlü bestecilerinden birisi olan Antonio Vivaldi‘ye aittir. Barok dönem bestecisi olan Vivaldi’nin en ünlü eserlerinden birisidir. Sizler için İlkbahar kısmını seçtik. Bu kısmı seçmemizin sebebi herkesin kulak aşinalığı olduğundandır. Açıkça söyleyeyim.

Eser zor. Yani profesyonellerin çaldığı bir eserdir. Ancak bizim seçtiğimiz bölümü yavaş ve sürekli çalışırsanız yapabileceğinize eminiz.

Vivaldi Spring from the Four Seasons

Şarkının Basitlik Oranı

Değerlendirme: 2 / 5.

Evet sevgili Muziknotalari.com sitesinin değerli okuyucuları. Bugün sizlere 3 adet Kolay Keman Şarkısı listeledik. Bu içeriğin bir diğer versiyonu Melodika İle Çalınan Şarkılar‘dır.

Kolay Nota

Keman çalmayı hali hazırda bilen ya da öğrenme aşamasında olan pek çok kişi “kolay nota” şeklinde arayış içerisinde olmaktadır. Genel olarak bu şarkıları çalmak standart şarkılara oranla daha kolaydır. Müzik notaları sitesi olarak keman, piyano, melodika, flüt, saz gibi farklı müzik aletleri için notalar yayınlamaya devam ediyoruz.

Kolay Keman Şarkıları içeriği daha güncellenecektir. Gözünüzü bizden ayırmamanızı tavsiye ediyoruz 🙂

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Alert: Üzgünüz Engellemek Zorunda Kaldık !!