Özel İçerikler

MİDİ Klavye Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İçerikte Neler Var?

İlgili Makaleler

MIDI Klavye Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? sorusu gerçekten MIDI klavye alacak kişiler için büyük önem taşır. Bizlerde sizlere bu konu ile ilgili belirli püf noktaları vermek istedik.

Ayrıca Keman Çalmanın Faydaları içeriğimize göz atmayı unutmayın.

Müzik teknolojisinin ortaya çıkışı sayesinde müzik üretmek hiç bu kadar eğlenceli olmamış olabilir bence. Çünkü artık her yerden, çoğu elektronik cihazdan müzik üretip kaydedebilir olduk. Bu gerçekten inanılmaz güzel bir şey.
Harika müzikler oluşturmanıza yardımcı olabilecek pek çok enstrüman var, ancak kesinlikle satın almayı düşünmeniz gereken şey bir MIDI klavyedir. Bu tartışmasız paranın satın alabileceği en iyi araçlardan biridir.

MİDİ Klavye Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

MIDI Klavye Nedir? MIDI Klavyeler İle Neler Yapılabilir?

Midi klavye, bir tuşa veya bir pede bastığınızda MIDI donanımlı bir cihaza komut gönderen özel bir cihazdır. Cihaz bir USB veya MIDI kablosuyla bağlanır. Bu, müzik bestelemeyi büyülü hale getirebilecek birçok özelliğe sahip çok işlevli tuş takımlarıdır. MIDI klavye çok kompakt bir cihaz olabiliyor. Dilerseniz 25 tuşlu MIDI klavye alıp dilediğiniz yerde müzik üretebilirsiniz. İhtiyacınız olanlar bir Bilgisayar ve MIDI klavye. İşte MIDI klavye bu kadar harika bir şey.

İlk MIDI klavyenizi alırken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Tuş Sayısı

Bu bahsettiğimiz bir klavye yani piyano tuşları olduğundan, tuşların sayısı büyük önem taşıyor. Çoğu zaman, bir MIDI klavye size önce tuş sayısını belirlemenizi söyleyecektir. Seçenekler 25 tuşlu, 32, tuşlu, 49 tuşlu, 61 tuşlu ve 88 tuşludur.

Daha taşınabilir bir şey istiyorsanız, elbette, 25 tuşlu tuşlarla gidin, ancak bunun ne yapmak istediğinizi büyük ölçüde sınırlayabileceğini unutmayın. Bununla birlikte, rahat olduğunuz şeyleri almak en iyisidir. Düzenli olarak kullandığınız piyanoya bakın ve kaç tuş olduğunu kontrol edin.

Uygulama Uyumluluğu

Müzik üretimi konusunda yüksek teknolojili cihazların yükselişi ile ve dijital teknoloji pek çok mucizeler geliyor. Bir MIDI klavye arıyorsanız, aranacak bir başka iyi özellik de uygulama uyumluluğudur. Basitçe söylemek gerekirse, bu, klavyenizi her türlü şeyi yapabilen çeşitli uygulamalarla bağlamanıza olanak tanır.

Bu uygulamalar arasında en çok klavye ve denetleyicileri onun işlevselliğini genişletmek için de bu özellik olması iyi bir şeydir. Uygulamaları kullanmak için bunları bir akıllı telefon veya tablet üzerinden de bağlamanız gerektiğini unutmayın.

Kapsayıcı Kontroller

Çoğu MIDI klavyesi, ürettiğiniz sesi kontrol etmenize yardımcı olan temel bir perde ve modülasyon kartı ile birlikte gelir. Ancak, çok daha az olan bazı klavyeler var. Daha kapsamlı kontrollerle birlikte gelen MIDI klavyelerini de seçmek en iyisidir. Bu, gelecekte ek kontrol panoları için ödeme yapmak zorunda kalmanızı önler.

Uyumluluk

MIDI klavyeler diğer cihazlarla çeşitli şekillerde bağlantı kurabilir. Bağlanmanın ne kadar daha fazla yolu varsa, klavye o kadar iyidir. USB kabloları ve MIDI kablolarının yanı sıra, bazı cihazlar mümkünse Bluetooth üzerinden diğer cihazlarla bağlantı kurar. Daha fazla bağlantı noktasına sahip klavyeler almak da daha iyidir.

Ayrıca tüm enstrümanların MIDI uyumlu olmadığını da aklınızda bulundurmalısınız. Bu nedenle, cihaza bağlanabilecek hangi araçlara sahip olduğunuzu bilmek de en iyisidir.

MIDI klavyeler harika olabilir, ancak hangi klavyelerin satın alınacağı konusunda bilgi olmadan, bunun yerine temel bir klavye satın almanız daha iyi olur. Umarım, bu kısa rehber size teknolojinin rehberliğinde harika müzik üretmenize yardımcı olmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayabilir.

Evet, bugün sizlere MİDİ Klavye Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? sorusuna cevap vermeye çalıştık. Umuyoruz ki faydalı bir yazı olmuştur. Diğer yazılarımıza Özel İçerikler kategorimizden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Alert: Üzgünüz Engellemek Zorunda Kaldık !!