Özel İçerikler

Instagram Müzik Ekleme Özelliği Kullanımı

Herkese selam sevgili muziknotalari.com okuyucuları. Bugün sizlere Instagram hikayelerin de kullanılan müzik ekleme özelliğini nasıl kullanabiliriz? Ya da nasıl aktif edebiliriz? gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Instagram bu özelliği 15 Nisan 2020 yılında Türkiye de kullanımını açtı. Daha önceleri dünyanın bir çok ülkesin de kullanılıyordu ancak henüz Türkiye’ye gelmemişti. Önceleri “Bu özellik bulunduğunuz konumda kullanılamıyor” ibaresi çıkıyordu. Ancak 2020 yılının Nisan ayın de sonunda bu özelliği Türkiye de bulunan kullanıcılarına sundu. Bence çok güzel bir özellik. Bazen bize anlamlı gelen ancak takipçilerimize anlamsız geleceğini düşündüğümüz hikayeler için bir şarkı ile daha anlaşılır hale getirebiliyoruz. Bu açıdan Instagram müzik ekleme özelliği gerçekten harika.

Instagram müzik kütüphanesin de 39 milyon tane şarkı olduğunu biliniyor. Bu rakam gerçekten iyi. Şahsen bir çok şarkıyı bulabiliyorum. Ayrıca yeni özellik sadece şarkı ekleme ile sınırlı kalmıyor. Dileyenler seçtikleri şarkının sözlerini de hikayesine ekleyebiliyor. Bunu yanı sıra ekledikleri şarkı sözleri otomatik bir şekilde şarkı ile senkronize gidecek. Ya da şarkı sözlerinin yazı tiplerini, renklerini değiştirebilecek.

Instagram Müzik Özelliği Nasıl Kullanılır?

Evet şimdide sırası ile Instagram müzik ekleme özelliğini nasıl kullanabileceğiniz anlatalım. Aslında gerçekten çok basit. Tabii ilk defa öğrenilen şeyler her zaman çok zor olacaktır 🙂 Ancak size en basit ve en anlaşılır bir şekilde hiç uğraştırmadan anlatacağız. Diğer web sitelerin aksine muziknotalari.com kullanıcı odaklı bir sitedir 🙂

  • Hikayeye müzik eklemek için öncelikle Instagram’ın hikaye kısmına girmeniz gerekiyor. Bu işlem her zamanki hikaye ekleme prosedürleri ile aynı. Hiç bir farklılık yok.
  • Daha sonra hikayede paylaşmak istediğiniz görüntüyü ekleyin ve devamında ekranı yukarı doğru kaydırınız.
  • Ekranı yukarı kaydırınca müzik simgesini seçmelisiniz. Müzik simgesini seçtikten sonra ise arama kısmından istediğini şarkıyı bulup ekleyebilirsiniz.

Altta bulunan görsel de sıra ile nasıl yapacağınızı net bir şekilde belirtiliyor.

Müzik Ekleme Özelliği Çalışmıyor! Ne Yapmalıyım?

Eğer size anlattığımız şekilde bu özelliği kullanmayı denediniz ve çalışmadı ise, Instagram uygulamanızı güncellemeniz gerekecek. Uygulamanın eski sürümün de “Instagram müzik bulunduğunuz bölgede kullanılmıyor” ibaresi alırsınız. Tabi genel olarak uygulama kendi kendine güncelleniyor. Ancak bazen teknik hatalar nedeni ile güncellemeyebiliyor. Bu durumda sizin manuel olarak güncellemeniz gerekecek. Uygulamayı güncellemek içinse cep telefonunuzun uygulamalar bölümüne gidin ve buradan Instagram’ı seçerek uygulamayı güncelle seçeneğine tıklayın.

Evet sevgili dostlar. Bugün sizlere Instagram da müzik özelliğinin nasıl kullanacağına dair bilgiler verdir. Umarız ki net bir şekilde sizi sıkmadan bir anlatım yapabilmişizdir. Eğer bu yazı sizin için faydalı olduysa küçük bir yorum bırakırsanız çok seviniriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Alert: Üzgünüz Engellemek Zorunda Kaldık !!